آموزش زبان HTML (جلسه ۱۳)

آشنایی با تگ p در زبان اچ تی ام ال (html)

حرف p مخفف واژه paragraph به معنی “پاراگراف” است. در واقع هر محتوایی که داخل تگ های <p> و <p/> قرار گیرد در قالب یک پاراگرف در صفحه مرورگر نمایش داده می شود. حال کدی که در آموزش قبل نوشتیم را به صورت زیر بازنویسی می کنیم (لازم به ذکر است در ادامه فقط بخش body را ویرایش کرده و مابقی کدهای دست نخورده باقی خواهند ماند):

   <body>
       <p>In the Name of the Most High</p>
       <p>Hello World!</p>
   </body>

همانطور که در کد فوق ملاحظه می شود، عبارت اول را داخل یک تگ پاراگراف قرار داده و عبارت !Hello World را هم داخل یک تگ دیگر پاراگراف قرار داده ایم. در این مرحله فایل خود را Save کرده و اما نیازی نیست تا مجدد فایل خود را در فایرفاکس باز کنیم بلکه وارد مرورگر شده و دکمه های Ctrl + R را به صورت هم زمان فشار می دهیم (لازم به ذکر است از آن جهت دکمه R برای این کار انتخاب شده است که حرف R مخفف کلمه Refresh است):

استفاده_از_تگ_پاراگراف

حال می بینیم که هر کدام از پاراگراف ها در مرورگر هم در یک خط جداگانه به نمایش در می آیند. در حقیقت با این کار به مرورگر خود دستور می دهیم که هر کدام از عبارت های مد نظر را در یک پاراگراف جداگانه به نمایش در آورد. اگرچه در مثال فوق یک جمله کوتاه می بینیم، اما این در حالی است که اگر یک پاراگراف طولانی هم داخل تگ پاراگراف قرار دهیم، بازهم مرورگر پس از مشاهده تگ پایانی پاراگراف یک فاصله قرار داده و تگ بعدی را به نمایش در می آورد.

به عنوان نکته پایانی می توان به این نکته اشاره کرد که هر متنی را که بخواهیم می توان بدون استفاده از تگ پاراگراف فقط داخل تگ body قرار دهیم و این در حالی است که بسیاری از مرورگرها آنرا به شکل یک پاراگراف نمایش می دهند اما بهتر است که همواره منونی را که می خواهیم در قالب یک پاراگراف نمایش دهیم را داخل تگ های p قرار دهیم.

221

اسماعیلی هستم مدیر عصر فنون. فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT)

پیشنهاد لحظه ای
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

توسط
تومان