آموزش زبان HTML (جلسه ۲۶)

لینک دادن به دیگر سایت ها از درون صفحات اچ تی ام ال (html)

گاهی اوقات برای ما پیش می آید که نیاز داریم از درون سایت خود به سایت دیگری لینک دهیم. در اینگونه مواقع می بایست از لینک هایی که تحت عنوان لینک های Absolute یا “لینک های مطلق” شناخته می شوند استفاده کرد. برای این منظور فقط کافی است داخل دستور href آدرس کامل وب سایت مد نظر را وارد نماییم. فرض کنیم می خواهیم عبارت گوگل را در سایت خود نوشته و پس از کلیک روی آن به سایت گوگل وارد شویم. برای این منظور کد زیر را وارد ویرایشگر متن خود می کنیم:

<!DOCTYPE html>
<html>
  
  <head>
    <title>asrefonon</title>
  </head>
  
  <body>
    <p>
      <a href="http://www.google.com">Go to Google</a>
    </p>
  </body>
</html>

همانطور که در کد فوق می بینیم یک پاراگراف حاوی عبارت Go to Google در صفحه قرار داده ایم. سپس href تگ <a> که مرتبط با این پاراگراف است را برابر با آدرس کامل سایت گوگل قرار داده ایم (به خاطر داشته باشیم که پروتوکل //:http همواره می بایست نوشته شود. این عبارت مخفف واژگان Hypertext transfer protocol به معنی “پروتوکل انتقال داده فرامتنی” می باشد. به طور خلاصه کاری که این پروتوکل انجام می دهد این است که از طریق شبکه ای مثل اینترنت مابین سیستم های مختلف ارتباط برقرار می سازد). حال پس از ذخیره کردن فایل و به روز رسانی مرورگر لینک جدید را نیز خواهیم دید:

نحوه_لینک_دادن_به_یک_سایت_دیگردر_صفحات_اچ_تی_ام_ال

می بینیم که لینک جدید ایجاد شده است. حال با کلیک روی آن به سایت گوگل خواهیم رفت:

لینک_دادن_به_سایت_گوگل_در_اچ_تی_ام_ال

البته به خاطر داشته باشیم که لینک دادن به سایت های دیگر Page Rank سایت را تحت الشعاع قرار می دهد. به عبارت دیگر می بایست فقط در شرایط ضروری به یک سایت دیگر لینک دهیم که ارزش این کار را داشته باشد. در مقابل چنانچه سایتی معروف و پرطرفدار به سایت ما لینک دهد، این مسئله کمک به رتبه سایت ما خواهد کرد.

221

اسماعیلی هستم مدیر عصر فنون. فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT)

پیشنهاد لحظه ای
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

توسط
تومان