آموزش زبان HTML (جلسه ۴۱)

آشنایی با متاتگ keywords در زبان اچ تی ام ال (HTML)

متاتگ دیگری که گفته می شود برای سئو مفید است keywords نام دارد. کاری این که متاتگ انجام می دهد این است که کلید واژه های مرتبط با آن صفحه را داخل آن نوشته و اگر کاربری یک کلید واژه را در موتور جستجو سرچ کرد و آن کلید واژه با کلید واژه های صفحه مد نظر ما هم خوانی داشت، موتور جستجو صفحه ما را هم به کاربر پیشنهاد دهد.
اما قضیه به همین سادگی هم نیست. در حقیقت به علت سوء استفاده از این متاتگ گفته می شود که موتورهای جستجو آن را دیگر مد نظر قرار نمی دهند و اگر هم به آن توجه کنند بهای زیادی به آن نمی دهند.
به هر حال آشنایی با این متاتگ و به کارگیری از آن در صفحات خود ضرری ندارد. برای این منظور کد زیر را وارد ویرایشگر مد نظر خود می کنیم:

<!DOCTYPE html>
<html>
   
  <head>
    <meta charset="utf-8">
    <meta name="description" content="سایت عصر فنون مرجع تخصصی آموزش زبان های برنامه نویسی, آموزشی و پایان نامه">
    <meta name="keywords" content="آموزش آنلاین, فروشگاه آنلاین,پایان نامه و پروژه های دانشگاهی">
    <title>asrefonon</title>
  </head>
   
  <body></body>
  </html>

همانطور که در کد فوق ملاحظه می شود، متاتگ keywords دقیقا شبیه به متاتگ description است با این تفاوت که مقدار name به مقدار keywords تغییر می یابد و همچنین مقدار content از یک جمله به کلمه یا عبارت تغییر می یابد و هر کلمه بوسیله کاما از دیگر کلمات جدا می شود (لازم به ذکر است که کلمات را با کامای انگلیسی از یکدیگر جدا می سازیم. به عبارت دیگر علامت ، یک کامای فارسی و علامت , یک کامای انگلیسی است).

221

اسماعیلی هستم مدیر عصر فنون. فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT)